Borówka

Jak zrobiliśmy z niej coś fajnego
(dosłownie i w przenośni)

Streszczenie

Największe w Polsce Zrzeszenie Producentów Borówki pod szyldem Polish Berry Cooperative i jedna z największych firm w Polsce doradztwa strategicznego w obszarze budowania marki postawiły przed Architektami Zabawy® wyzwanie stworzenia koncepcji filmu, który pokaże ideę marki Berry Good. 

Nasze zadania

Znalezienie pomysłu, jak obudować markę Berry Good zabawą

Realizacja warsztatów majsterkowania

Współtworzenie filmu dokumentującego wydarzenie

Wyzwanie

Twórcy marki Berry Good są rodzicami i dostrzegają jaki potencjał dla rozwoju młodego człowieka ma dzieciństwo. Wszystkich plantatorów łączy wiara w to, że wzmacnianie, uczenie poprzez zabawę, motywowanie, mądre chwalenie i zaszczepianie w dzieciach pasji do rozwoju ma wielką wartość. Zobrazowanie tej idei i połączenie jej z borówką w krótkim filmie stanowiło dla nas duże wyzwanie.

Spostrzeżenia

Zrzeszenie Producentów Borówek łączy świeże myślenie, współpraca, nieustanny rozwój w zakresie hodowli owoców, ich zrywania i jak najszybszego schładzania (poniżej 30 minut), aby dotarły do klienta maksymalnie świeże. Berry Good to jednak coś więcej niż borówka jako zdrowa przekąska. Nazwa marki Berry Good przypomina o tym, jak istotne jest mądre chwalenie i pozytywne motywowanie dzieci i dorosłych oraz kreatywne podejście do rozwiązywanych problemów. Berry Good! Very Good! Bardzo dobrze! Świetnie to zrobiłeś! Dobrze myślisz! 

Rozwiązanie

Czuliśmy, że najlepiej będzie pokazać naturę kreatywności dzieci w działaniu, a relację z rodzicami i ich reakcje poprzez wspólny, zaskakujący projekt. Przygotowaliśmy mnóstwo sosnowych desek, zawiasy, wkręty, papier ścierny do szlifowania i prawdziwe akumulatorowe wkrętarki. W leśnej atmosferze dzieci i dorośli przystąpili do burzy mózgów. Wyobraźnia najmłodszych nie znała granic. Pomysł rodził pomysł i było widać, że każdy miał swoją własną koncepcję na zaaranżowanie kawałków pachnącego drewna. To niesamowite jaka moc w takiej chwili tkwi w reakcji dorosłych. Poprzez zadawanie pytań, otwartość na odpowiedzi, zdziwienie, zachwyt - mogą podsycać twórczość, wzmacniać psychikę, motywować i inspirować w eksplorowaniu świata. W prawdziwym, naturalnym i szczerym procesie twórczym dzieci i rodziców został zrealizowany projekt drewnianego laptopa! Do niego stworzono całą wieloczęściową serię kreatywnych, papierowych gier, których bohaterami były borówki. Komputery zostały wyposażone także w borówkową naklejkę naszej fabryki zabawek Berry Good.

Rezultat? Berry Good!

Architekci Zabawy® poprzez warsztat majsterkowania pokazali jaka wartość tkwi w łączeniu świata dzieci i dorosłych. Zobrazowali także fenomen procesu kreatywnego jaki wydarzył się w czasie realizacji warsztatu majsterkowania i siłę więzi między rodzicami a dziećmi, która tworzy się poprzez wspólne działanie. Dzięki filmowi wyeksponowana została koncepcja na nieustanne przyłapywanie dzieci na czymś dobrym i wychwytywanie każdego nadarzającego się momentu na wzmacnianie i budowanie ich wiary w siebie oraz w to, że mogą mieć pomysły, marzenia i mogą je realizować. Wspólna zabawa zakończyła się celebrowaniem sukcesu "produkcyjnego", testowaniem gier, snuciem wizji kolejnych projektów oraz objadaniem się wielkimi, pysznymi borówkami. Warsztat majsterkowania pozwolił zademonstrować, jak ważne są pierwsze lata dzieciństwa i jak można budować w dzieciach fundament radości, zainteresowania światem, stymulowania pasji poznawczej, dziwienia się, odkrywania i wchodzenia w relacje społeczne. 

Dowiedz się, jakie mamy pomysły

na wsparcie Twojego biznesu!

Kontakt